KILKA SŁÓW O PUDEŁKACH

IMG_1582.jpg

Pudełka twarde, oklejane są dla nas tak ważnym produktem, że postanowiliśmy poświęcić im więcej miejsca. Po angielsku często nazywane są rigid box.


Są to produkty klasy premium, a opisanie ich ułatwi nam późniejsze kontakty z Państwem. Bardzo prosimy o zapoznanie się z informacjami na temat naszych pudełek i zaznajomienie z określeniami. Nasze galerie są obfite w zdjęcia. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani konkretnym typem pudełka możecie po prostu wskazać określone zdjęcie.

Pudełka można podzielić na wiele sposobów. Pierwszym i najbardziej naturalnym podziałem jest podział ze względu na zastosowanie. Naszych pudełek można używać jako:

 • pudełka handlowe do sprzedaży produktów (kosmetyki, elektronika, biżuteria, książki, gry)
 • pudełka do pakowania prezentów
 • pudełka do przechowywania - nasze pudełka są wyjątkowo trwałe
 • pudełka ozdobne - są tak ładne, że mogą służyć jako ozdoba
 • Pudełka transportowe


Dla nas jednak ważniejszy podział dotyczy sposobu ich wykonania. Ze względu na sposób wykonania wyróżniamy kilka podstawowych typów pudełek.

 1. PUDEŁKA OKLEJANE - rigid box
  To są właśnie pudełka, w których produkcji się specjalizujemy. Ze względu na ich sposób wykonania podzieliliśmy je na kilka kategorii. Wszystkie jednak mają wspólną cechę: wykonane są z tektur litych grubych (od 1-4mm), dodatkowo oklejonych cienkim materiałem ozdobnym lub zadrukowanym.
  Nasza propozycja podziału:
  - SPÓD-WIEKO (2-elementowe)
  - KORPUS Z OKŁADKĄ
  - PUDEŁKA Z BURTĄ (mankietem) w tym SZKATUŁKOWE
  - CLAM SHELL (jednoelementowe, zamykane)
  - ETUI Otwarte pudełka do książek i płyt.
 2. Istnieje również nowy typ pudełek.
  To pudełka klejone krawędziowo, których produkcję, jako pierwsi w Polsce już rozpoczęliśmy . Technologię do ich wytwarzania sami wymyśliliśmy, a pudełka promujemy jako wyjątkowo ekologiczne i estetyczne. Pierwszym przykładem takiego pudełka jest zastrzeżone przez nas pudełko do wizytówek ClickBox.


 3. PUDEŁKA KLAPOWE - zazwyczaj wykonane są z tektur falistych i służą do transportu produktów. - nie są to pudła oklejane, ich zadaniem jest chronić produkty wewnątrz i ułatwiać logistykę.
 4. PUDEŁKA WYKROJNIKOWE - tańsza wersja pudeł. Mogą być wykonane z tektur falistych niekaszerowanych lub kaszerowanych oraz w kartonów litych o grubościach 250-500g. Ten typ pudełek jest najpopularniejszy na półkach marketów. Są one tanie w produkcji, łatwo się je zadrukowuje i uszlachetnia nadając ciekawszy wygląd. Niewątpliwą ich zaletą jest niska cena. Przykładem takiego pudełka może być pudełko do zwykłej, taniej herbaty.
  Pomimo, że możemy takie pudełka robić, nie specjalizujemy się w ich wytwarzaniu. Naszą specjalnością są pudełka oklejane.


Korpus pudełek może być wykonany techniką tradycyjną na RYCACH (na zdjęciu po lewej) lub na ROWKACH (po prawej). Rowkowane pudełka posiadają ostre krawędzie, podczas gdy krawędzie tradycyjnych są zaokrąglone i lekko miękkie. Pod ich oklejką znajduje się powietrze.


ZAWINIĘCIE OKLEJKI

Oklejka pudełka jest zawijana na jego wewnętrzną ściankę. Minimalne zawinięcie wynosi około 12-13mm. Możemy jednak wykonać zawinięcie o wiele głębsze, nawet sięgające dna pudełka. Jest to bardzo przydatne gdy pudełko wypełniamy pianką lub innym wsadem. Przy projektowaniu warto wówczas zwrócić uwagę, by krawędź zawinięcia była niewidoczna.


WYCIĘCIA PALCOWE

Czasami się zdarza, że zawartość pudełka wypełnia je bardzo szczelnie. Na przykład są to kartki notesu albo banknoty... :)

Potrafimy wykonać wycięcie na palec, a następnie okleić je w taki sposób, że praktycznie nie widać tektury. Wycięcie takie może sięgać samego dna.